Tipnete si, kde se za posledních 12 měsíců nejvíce zvedly ceny bytů ke koupi?

Ceny bytů ke koupi

 

I nadále platí, že ceny nemovitostí jsou na vzestupu. Průměrný meziroční nárůst stoupl až na neuvěřitelných 10%, přičemž největší nárůst cen byl zaznamenán v Královéhradeckém kraji. Jen zde ceny bytů ke koupi vzrostly o desítky procent.

Co může být příčinou náhlého nárůstu cen bytů v Královéhradeckém kraji?

Stěžejním důvodem je expanze průmyslové zóny v Kvasinách. S tím je spojená vyšší poptávka po bydlení v této oblasti a samozřejmě nedostatečná nabídka nemovitostí ke koupi na straně druhé.

Díky výše uvedeným třem faktorům dochází v tomto kraji ke zhoršování dostupnosti bydlení. Oproti loňskému roku se nabídkové ceny bytů ke koupi v této lokalitě zvedly o 42%.

Ceny bytů ke koupi v dalších krajích

Za uplynulý rok ceny rapidně vzrostly i v kraji Středočeském, Libereckém, Zlínském a na Vysočině.

Neustálé a markantní zvyšování cen má za následek nižší dostupnost bydlení nejen pro rodiny. Měsíčně se tak může jednat o tisíce korun, které je třeba vynaložit navíc na bydlení.

Také úrokové sazby hypoték se zvyšují

Jako by nestačily vysoké ceny za samotné nemovitosti. Také v případě hypoték si sáhneme hlouběji do kapes oproti dřívější letům. Úrokové sazby totiž pozvolna od ledna stoupají. Zatím se stále vyplatí hypoteční úvěr, jelikož ještě v lednu letošního roku byly sazby na historickém minimu a nárůst nebyl až tak patrný.

Dobrá zpráva je, že vám můžeme nabídnout financování pomocí hypotéky za opravdu výhodných podmínek. Vy tak ušetříte peníze alespoň zde. Pro získání výhodné hypotéky vyplňte formulář. Nezapomeňte zanechat svůj telefon, abychom vám mohli zavolat a domluvit podrobnosti. 

 

Podobné články

3 důležité kroky, jak správně předat nebo převzít nemovitost

Co jste možná nevěděli o koupi družstevního bytu

Kupujete novostavbu? Máme pro vás 5 tipů, na co si dát pozor při jejím předání

Co dělat, když dojde k vytopení bytu?

 

 

Líbil se vám článek? 

 

Skupiny a stránky, kde sdílíme naše příspěvky a kde můžete poptat, najít nebo nabídnout pronájem/prodej nemovitosti:

Realitymat, PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovy Vary a Karlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajkraj VysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj