Jak správně vybrat vanu?

20.07.2017 | Koupelny, nábytek | Admin 1

 

Koupili jste nemovitost, která vyžaduje rekonstrukci koupelny, ale nevíte si rady, jakou vybrat vanu? Při výběru se lidé nejčastěji zaměřují na parametry finanční a prostorové, ale také vzhled je jedním z faktorů, který bývá rozhodující. Nemělo by se zapomínat ani na vlastní potřeby a pohodlí.

Kromě prostornosti vany by se mělo přihlížet na její životnost a údržbu, s čímž je spojená otázka, z jakého materiálu vanu vybrat?

Ocelové smaltované vany

 

Patří mezi cenově dostupné vany, které jsou navíc z kvalitního materiálu. Díky tomu mají vany dlouhou životnost a snadnou údržbu. Jejich luxusní vzhled skvěle vynikne v kombinaci s moderním vybavením koupelen.

Pokud do vaší koupelny vybíráte ocelovou smaltovanou vanu, zaměřte se na tloušťku oceli a hladkost povrchu (smaltu). Ohlídejte si, aby tloušťka oceli byla alespoň 2 mm. V opačném případě má materiál menší stabilitu a pruží, což mnohdy vede k popraskání smaltu, někdy dokonce dochází k popraskání spár mezi vanou a zdí.

Luxusní vany se vyrábí i z 3,5 mm tlusté oceli, což zajišťuje mnohem větší stabilitu. Proto se můžete setkat i s tím, že výrobci nabízí třicetiletou záruku.

Díky svému tvrdému smaltovanému povrchu jsou tyto vany zárukou nejen pro bezpečné koupání vašich dětí, ale také ochranou proti poškrábání při koupání vašich domácích mazlíčků.

Další výhodou smaltu je, že je velice odolný proti jakýmkoliv kosmetickým koupelnovým přísadám. A to včetně barvy na vlasy či dokonce odlakovače.

Akrylátové vany

     

Tyto vany je možné díky dobré tvarovatelnosti, tvrdosti a zároveň pružnosti vytvořit téměř v jakémkoliv tvaru - rohové, obdélníkové, ale také asymetrické vany.  

Vzhledem k materiálu, který neustále pracuje, není možné akrylátové vany napevno zazdít. Pružnost materiálu je tak jeho velkou nevýhodou. Vlivem tepla se roztahuje a tím může docházet k popraskání silikonového tmelu mezi zdí a vanou.

Akrylátové vany je možné usadit na nožičky, což vaší koupelně dodá nádech elegance.

Co se tloušťky akrylátu týká, dbejte na to, aby byl alespoň 3 mm.

Nevýhodou akrylátových van je jejich snadné poškrábání, ale zároveň je velice snadné drobné poškození opravit díky opravným sadám na akrylát.

Akrylátový povrch vany nestudí a především tlumí hluk. Samotné napouštění vany tak téměř neuslyšíte.

 
 

Podobné články

Vestavný biokrb je vhodný nejen do domu, ale i do bytu

Už jste přemýšleli, jak si zpříjemnit bydlení?

Proč neustále rostou ceny bytů v Brně? Bude letošní rok pro koupi bytu příznivější?

Kupujete nemovitost? Věnujte pozornost poškozeným povrchům a trhlinám

 
 

Líbil se vám článek? 

 

Skupiny a stránky, kde sdílíme naše příspěvky a kde můžete poptat, najít nebo nabídnout pronájem/prodej nemovitosti:

Realitymat, PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovy Vary a Karlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajkraj VysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj.