Proč se nevyplácí podceňovat pojištění nemovitosti a majetku?

31.07.2017 | Finance a pojištění | Admin 1

 

Pro mnohé jedny z nejdůležitějších pojistek vůbec, pro druhé zbytečně vyhozené peníze. Proč není radno podceňovat pojištění nemovitosti a majetku a čemu všemu se dá správně sjednanou pojistkou předejít?

Pojištění nemovitosti

Zatímco při sjednání pojištění domácnosti chráníte své cennosti uvnitř bytu nebo domu, při pojištění nemovitosti chráníte budovu jako takovou. Pojistit tak můžete rodinný dům, byt v osobním vlastnictví či rekreační stavbu.

Při správně sjednaném pojištění nemovitosti budete chráněni proti požáru, různým povětrnostním vlivům, pádu stromů nebo stožárů, vandalismu, krádeži vloupáním, ale také proti pádu letadla či nárazu neznámého vozidla a mnohému dalšímu.

 

 

Pojištění nemovitosti se vyplatí nejen lidem, kteří dům či byt používají pro investiční účely, ale také přímým majitelům. Nikdy nevíte, kdy nečekaná událost postihne právě vás.

Do pojištění nemovitosti se běžně zahrnují budovy nebo byty a k nim příslušející vedlejší stavby do 50 m2, drobné stavby, studny, septiky a žumpy, dále stavební materiál, oplocení, ohradní zdi, bazény nebo také odborně instalovaná solární zařízení, sluneční kolektory a fotovoltaická zařízení.

 

 

Naopak živé ploty, markýzy, výkladní skříně, stavby nemající charakter budovy (zahradní vodovody, udírny, krby, plynové zásobníky nebo elektrická čerpadla umístěná mimo budovu) není možné zahrnout do pojištění nemovitosti. Také není možné pojistit historickou nebo uměleckou hodnotu stavby.

Pojištění majetku

Také tvrdě pracujete proto, abyste si mohli pořídit materiální věci, které jsou součástí vašeho každodenního života? Neriskujte, že o ně zbytečně přijdete vlastní vinou, případně zaviněním někoho jiného, a sjednejte si pojištění majetku.

Každou věc, kterou si pořídíte, můžete jednoduše pojistit. Můžete se ale chránit i pro případ, že poničíte majetek někoho jiného.

Mezi nejběžněji pojišťovaný majetek patří budovy a byty s jejich vedlejšími stavbami do 50m2 a jejich stavební součásti, stavební materiál, movité věci, domácí a drobná zvířata, cennosti a peníze v hotovosti, jízdní kola, invalidní vozíky, elektrické a optické přístroje a další.

 

 

Do pojištění majetku nespadají věci sloužící k výkonu povolání nebo výdělečné činnosti, motorová vozidla, letadla, lodě, stavby nemající charakter budovy, věci podnájemníků a hostů, reklamy, nápisy a jiné.

Také při sjednávání pojištění majetku jste krytí pro případ vzniku požáru, výbuchu, povětrnostním vlivům, krádeži vloupáním a s tím souvisejícími škodami, vloupání do vozidla v České republice, vandalismu a jiným událostem. Navíc si můžete nechat pojistit svá zavazadla proti krádeži a poškození (celosvětově) a mnohé další.

 

Líbil se vám článek? 

 

Podobné články

6 důvodů, proč nepodceňovat pojištění

Co dělat, když dojde k vytopení bytu?

Tipnete si, kde se za posledních 12 měsíců nejvíce zvedly ceny bytů ke koupi?

2 kroky před tím, než koupíte nemovitost

 

 

Skupiny a stránky, kde sdílíme naše příspěvky a kde můžete poptat, najít nebo nabídnout pronájem/prodej nemovitosti:

Realitymat, PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovy Vary a Karlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajkraj VysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj.