Biokrby pro kouzelnou atmosféru domova

18.08.2017 | Doplňky do bytu, inspirace | Petra Mansoorová

 

I v domě, kde nemáte komín, nemusíte po krbu jen toužit. Pořízením biokrbu dostanete to, co byste získali s klasickým krbem. Biokrby mají hned několik výhod - jsou bezúdržbové, obejdou se bez elektřiny a dřeva. Tím ušetříte rovněž nemalé náklady. Litr biolihu vám vydrží na zhruba 5 hodin hoření.

Biokrby jsou oblíbené

Biokrby nabízí ekologický způsob vytápění, kdy při spalování biolihu nedochází k vytváření spalin, které by u klasického krbu bylo nutno odvádět komínem.  Při hoření se objevuje pouze vodní pára a oxid uhličitý, který musíte pravidelně větrat, stejně tak je potřeba zacházet opatrně při dolévání biolihu do topidla.

Biokrby nejsou 100% náhražka vytápění, ale přesto část interiéru  vyhřejí. Především je to možnost, jak si doplnit vzhled interiéru. Použít je můžete do bytů, kanceláří i do domů. Na rozdíl od jiných typů krbů je můžete umístit například do koupelny nebo ložnice, zkrátka tam, kde se vám to zrovna bude hodit. Nehrozí, že by od krbu létaly žhavé uhlíky či jiskry.

Bezpečnost především

Biokrby se vyrábí jako volně stojící, nástěnné nebo vestavné - v mnoha designových variantách. Stačí si vybrat takový, který se bude nejlépe hodit do vašeho interiéru. Ty nejlevnější pořídíte již od 1 500 Kč, dbejte však na kvalitu. Vybírejte proto vhodného dodavatele, který poskytne k biokrbu také dostatečný návod na použití.

Biokrby jsou levnou a moderní alternativou ke klasickému krbu. Před nákupem si zjistěte od dodavatele dostatek informací. Biokrby nabízí velmi snadnou montáž. Není potřeba bourat komín a dělat nákladné stavební úpravy. Naopak oceníte jeho přenosnost. Biokrby jsou skvělou volbou, ale je třeba dodržovat bezpečnost a místnost řádně větrat.

 

 

 

Líbil se vám článek? 

 

Podobné články

Vestavný biokrb je vhodný nejen do domu, ale i do bytu

Jak správně vybrat vanu?

Cesta ke spokojenému bydlení vede přes dokonale uklizený byt

Proč se nevyplácí podceňovat pojištění nemovitosti a majetku?

 

Skupiny a stránky, kde sdílíme naše příspěvky a kde můžete poptat, najít nebo nabídnout pronájem/prodej nemovitosti:

Realitymat, PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovy Vary a Karlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajkraj VysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj.