Jarní atmosféra ve spojení ohně z biokrbů

21.01.2018 | Doplňky do bytu, inspirace | Admin 1

V aktuálně stále sychravějších a mrazivějších dnech je biokrb tím pravým rozptýlením pro vaše zimní večery. Spolehlivě navodí příjemnou a útulnou atmosféru. S biokrbem si připomenete příjemné chvíle strávené u ohně v přírodě.

Biokrby vám usnadní práci

Protože hoří na biolíh, dopřejí vám plamen velmi podobný tomu, který vzniká klasickým hořením dřeva. Pokud bydlíte v bytě, nebo na jiném místě, kde nemáte k dispozici komín, pak je naprosto perfektním řešením právě biokrb. Jejich výhřevnost je logicky nižší než např. u klasických krbů, ale přesto z nich teplo vzniká.

Navíc se nemusíte trápit se sháněním dřeva ani nemusíte řešit problémy s kouřem, popelem a sazemi. Při spalování biolihu vzniká oxid uhličitý a vodní pára. Je tedy dobré v místnosti, kde biokrb využíváte, pravidelně větrat. Ovšem nebojte se, že musíte mít okna dokořán. Tolik zplodin z biokrbu skutečně nevzniká. Také dbejte na to, aby biolíh, který používáte, byl skutečně kvalitní. Při jeho spalování totiž nejen, že nevzniká žádný popel a saze, cítit byste neměli ani žádný jiný zápach. Litr biolihu by měl hořet až pět hodin.

Slunce vám nahradí ohěň z biokrbu

Na trhu je velké množství biokrbů různých designů a materiálů. Ty nejlepší by měly mít kvalitní konstrukci, regulační tyčky určené k jednoduchému zhašení plamene, nebo třeba regulovatelný hořák. Důležitá je tedy nejen estetická stránka, ale také ta funkční. Vždy se snažte propojit obojí. Svoji roli hraje také cena. Ta se odvíjí od toho, zda je biokrb volně stojící, vestavěný, nástěnný, z jakého materiálu je vytvořený a v neposlední řadě také to, jakými funkcemi disponuje.

 

Biokrb je úžasnou možností, jak si do každého domova pořídit neobyčejnou atmosféru spojenou s ohněm a oheň, jak každý ví, provází člověka odedávna. Máme v sobě tedy doslova zakódovánu sympatii k němu a většinu lidí nepřestane fascinovat. Pořiďte si biokrb a můžete se kochat bezpečným pohledem do plamenů každý den.

 

Líbil se vám článek? 

 

Předchozí články

Hypotéka aneb Jak získat nejnižší úrokovou sazbu?

Tipnete si, kde se za posledních 12 měsíců nejvíce zvedly ceny bytů ke koupi?

Co dělat, když dojde k vytopení bytu?

Také váháte, jestli si nemovitost koupit nebo pronajmout?

 

Skupiny a stránky, kde sdílíme naše příspěvky a kde můžete poptat, najít nebo nabídnout pronájem/prodej nemovitosti:

Realitymat, PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovy Vary a Karlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajkraj VysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj.