Biokrby aneb Když chybí komín

27.03.2018 | Doplňky do bytu, inspirace | Admin 1

Biokrb představuje ideální alternativu všude tam, kde instalace klasického krbu není možná vzhledem k absenci komína, případně se nechcete zaobírat náročnou údržbou. Na jakém principu biokrby fungují a jaké další výhody skýtají oproti krbům klasickým? 

Užijte si kouzlo plamenů i v paneláku

Biokrby jsou krby, ve kterých se spaluje biolíh. Z chemického hlediska se jedná o alkohol. Při tomto procesu dochází k uvolňování oxidu uhličitého a vodní páry. Krby jsou díky tomu šetrné k životnímu prostředí a generují minimální náklady. Samozřejmě jsou tyto krby i zcela bezpečné. Byť byste při jejich užívání neměli zapomínat na pravidelné větrání místnosti, v níž je provozujete.

V porovnání s běžným krbem sice disponuje nižší výhřevností, nicméně i biokrb dokáže vyprodukovat teplo a zpravidla k vyhřátí jedné průměrně velké místnosti postačí. Neslouží tedy výhradně pouze coby dekorační prvek interiéru. Standardní výhřevnost většiny modelů se pohybuje zhruba mezi 2 až 5 kW. Adekvátní výkon, který pro konkrétní místnost potřebujete, si lze odvodit z objemu hořáku. Intenzitu plamene navíc můžeme regulovat.

Jednoduše elegantní řešení

Velmi jednoduchá je rovněž instalace takového krbu. Stačí ho snadno upevnit, případně postavit na určené místo, závěsné a volně stojící varianty se objevují asi nejčastěji. Svůj prostor může tak najít například i v panelákovém obývacím pokoji. Pořídit si ho může tedy každý, aniž by měl s montáží předtím zkušenosti.

Nezáleží ani na celkovém stylovém ladění místnosti. Variabilita designů biokrbů je značná – od těch moderních po takové, které svým pojetím imitují krby klasické. Krby se vyrábějí například z keramiky či kovu. Zmínit je vhodné také ještě jeden aspekt biokrbů, který zásadním způsobem neovlivní funkčnost, ale je spíše estetického charakteru. Do biopaliva je možné přidávat nejrůznější přísady, které se postarají ve výsledku o příjemné aroma. Pozor, není však zaručeně dovoleno v biokrbu spalovat nic jiného mimo bioethanolu.

 

Líbil se vám článek? 

 

Předchozí články

Hypotéka aneb Jak získat nejnižší úrokovou sazbu?

Tipnete si, kde se za posledních 12 měsíců nejvíce zvedly ceny bytů ke koupi?

Co dělat, když dojde k vytopení bytu?

Také váháte, jestli si nemovitost koupit nebo pronajmout?

 

Skupiny a stránky, kde sdílíme naše příspěvky a kde můžete poptat, najít nebo nabídnout pronájem/prodej nemovitosti:

Realitymat, PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovy Vary a Karlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajkraj VysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj.