Brokerpool pro finanční poradce

14.06.2018 | Finance a pojištění | Admin 1

Brokerpool je servisní společností, která může vybraným subjektům působícím v oblasti finančního i hypotečního poradenství přinášet celou řadu výhod. Které to jsou?

Využijte výhod brokerpoolu

Do brokerpoolu se mohou začlenit jednotlivci v podobě makléřů i makléřské společnosti, dále je tato služba určena pojišťovacím zprostředkovatelům i agentům a makléřům, investičním zprostředkovatelům a také tipařům. Brokerpool tyto články vnímá primárně jako vlastní klienty, není tedy jeho hlavním cílem skrze ně prodat.

Brokerpool pro hypoteční poradce a další partnery je možné využít pro vybudování vlastní značky i mimo mateřskou firmu s interním uspořádáním vzájemných vztahů tak, aby to pro ně bylo výhodné a poskytovalo jim to konkurenční výhodu. Současně si tak usnadní vykonávání své činnosti a mohou se primárně orientovat především na vlastní klientelu a na poradenství, což je jejich nejdůležitějším úkolem. Toto zázemí může být tvořeno vlastními nástroji, jako je hypokalkulačka, metodický srovnávač, portál, přehled úroků a akcí atd.

Brokerpool nabízí služby také pro realitní kanceláře a developery. Výhoda této spolupráce spočívá v tom, že realitní makléři i developeři mohou brokerpool využít pro zajištění finančních produktů svých klientů. Např. brokerpool Fitbrokers, s.r.o. má velice širokou základnu, díky níž dokáže pokrýt celou Českou republiku, což je výhoda nejen pro větší a střední realitní kanceláře a developery, ale i pro ty menší se specializací v okresech s nižším počtem obyvatel. 

Dalším způsobem, jak si v celkovém úhrnu snížit vysoké fixní náklady, je taktéž legislativní servis, který pružně reaguje na změny v tuzemském právním řádu. To zároveň přináší i výrazně nižší časovou zátěž a eliminuje riziko chyb. Ostatně zastřešující brokerpool také nese profesní zodpovědnost a na základě jeho vnitřních směrnic získáte zcela jednoduše vhled do situace.

Jinou výhodou oproti multilevelového systému, od kterého stále vyšší podíl subjektů dle dostupných informací od ČNB přechází, je férovější nastavení provizí, které jsou navíc samozřejmě vyúčtovány vždy včas a spolehlivě.

Zachování nezávislosti je klíčem k úspěchu

V rámci této spolupráce není nutné soustředit se na prvním místě na maximalizaci objemu produkce. Pakliže jsou makléři nebo jakákoli jiné osoby či instituce dostatečně motivováni a výrazněji orientováni na výkon, jde o jejich svobodné rozhodnutí, které je v rámci brokerpoolu striktně respektováno.

Vaše vlastní svébytná značka začleněním do takovéhoto typu společnosti v žádném případě nezaniká. Naopak získává potřebnou podporu pro svůj další růst a budování obchodní strategie. Což je podmíněno i možností dalšího vzdělávání a profesního růstu prostřednictvím školení v různých oblastech, jak co se týče samotných produktů, tak například i obchodních dovedností. Takovéto partnerství přináší oboustrannou výhodu jak brokerpoolu, tak těm, kteří jsou jeho součástí. Vzájemná inspirace i pomoc je samozřejmost.

Výsledkem je zkvalitnění portfolia služeb, z čehož v důsledku těží i koncoví klienti. Ti mohou využít rovněž další poskytované služby, jako jsou hypotéky, půjčky, stavební spoření, nebankovní úvěry, leasing, podnikatelské úvěry, termínované vklady, pojištění, investice či reality.

Brokerpool pro finanční poradce přináší i tu výhodu, že po jeho případném opuštění poradce o svoje klienty nepřijde. Převod je ošetřen smluvním vztahem.

 

Líbil se vám článek? 

 

Podobné články

Proč se nevyplácí podceňovat pojištění nemovitosti a majetku?

6 důvodů, proč nepodceňovat pojištění

4 nejběžnější typy hypotečních úvěrů

Je nejvyšší čas pro sjednání pojištění