Ideálním žadatelm o hypotéku je bonitní klient

01.07.2016 | Finance a pojištění | Admin 1

 

Zásadním krokem v životě většiny lidí je koupě nemovitosti. Je však třeba si takovouto investici důkladně ohlídat. I v minulosti platilo, že je nejlepší hypotéku začít vyřizovat před podáním nabídky na koupi, nejlépe při rozhodnutí nemovitost si pořídit. Nejdříve je totiž nutné znát své finanční možnosti, především z pohledu banky. Teprve to umožní získat reálný náhled na maximální možnou splátku a celkovou cenu nemovitosti. Pak je možné vybírat s vědomím, že si vysněný byt či dům opravdu můžeme dovolit.

 

Typický klient, který žádá o hypotéku v České republice, je mezi 30 - 45 lety věku. Takový klient většinou zajišťuje bydlení pro svou rodinu. Stále větším trendem je financování investičních nemovitostí, tedy další byty či domy, které jejich majitelé následně pronajímají, případně i větší průmyslové nemovitosti.

 

Pro získání hypotéky je důležité, aby byl klient bonitní. Bonita českých rodin roste průběžně s narůstající výkonností ekonomiky. “V naší společnosti za poslední dekádu také "vyrostlo" mnoho velmi bonitních klientů a celkově tak vzrůstají i nároky Čechů na kvalitní bydlení.”, říká Tomáš Tvrzník, odborný poradce v oblasti investic a financí.

 

 

Získat hypotéku stále vyžaduje předložení mnoha různých dokumentů. V tomto ohledu situace není o mnoho lepší než před lety. Na druhou stranu však díky rostoucím příjmům na hypotéku dosáhne přeci jen více lidí než dříve.

 

Rádi byste o této problematice věděli více? Obraťte se na našeho Partnera, který Vám rád poradí. 

 

Nezapomeňte se stát našimi fanoušky na  nebo  , kde pravidelně články a rady zveřejňujeme. Koupili nebo pronajali jste si byt/dům a něco vás trápí? Napište nám a my vám poradíme formou článku, který uveřejníme na webu. 

 

Podobné články

Jak se jednoduše přestěhovat a nezbláznit se z toho?

Jak se zbavit plísně na zdi?

Biokrby - nejen krásné doplňky domácností

Vybíráme nové schody do domu či bytu