Je nejvyšší čas pro sjednání pojištění

09.08.2016 | Finance a pojištění | Admin 1

 

Při pojištění je dobré zvážit všechna rizika, která mohou nastat. Občas klienti požadují pojištění jen proto, že je na nemovitost vázaná hypotéka. Je však dobré myslet i na výdaje, které nebudou uhrazené v případě nedostatečně sjednané pojistky.

V dnešním rozhovoru si budeme povídat s paní Lenkou Kadaníkovou, specialistkou na pojištění a hypotéky v Praze a okolí.

 

Pro koho je určené pojištění nemovitosti a co je jeho smyslem, Lenko?

Pojištění nemovitostí je určené pro všechny vlastníky nemovitostí, ať už rodinných domů, chat, chalup, ale i bytových domů a komerčních prostor. Dají se pojistit i nemovitosti ve výstavbě. Zde se dá připojistit i neskladný materiál na volném prostranství.

Smyslem pojištění je především ochrana majetku před neočekávanou situací a jistota, že pokud dojde k pojistné události, pojišťovna poskytne plnění rychle a v plné výši.

 

Co všechno kryje pojištění nemovitosti? A naopak, je něco, na co se pojištění nevztahuje?

Pojištění nemovitostí, domácností a ještě zmíním odpovědnosti z běžného občanského života, se dá modelovat podle potřeb klienta. To, že je jednou pojistná smlouva uzavřena, neznamená, že se nedá upravovat. Tady doporučuji prohlédnout své smlouvy a pokud jsou staršího data, udělat jejich revizi, zda odpovídají současné  životní situaci.

 

Na jakou částku se pojištění sjednává u nemovitostí v osobním vlastnictví?

Pokud jde o byt v osobním vlastnictví, pojišťuje se na tržní hodnotu. Pokud jde o dům, pojišťuje se na stavební hodnotu. U pojištění domu jsou současně pojištěné i vedlejší prostory, např. pergola, plot atd.

 

 

Jak je to u pronájmů nemovitostí? Na co by se měl nájemce zaměřit?

Pokud si někdo pronajímá nemovitost, doporučuji pojistit odpovědnost, konkrétně  pojištění pronajaté nemovitosti a pojištění domácnosti, tedy svých věcí.

 

Jak se tedy stanoví cena pojištění domácnosti, když je někdo v pronájmu?

Přibližná cena je dána plochou domu či bytu. Výslednou částku určí klient.

Víte, sama jsem byla překvapená, když jsem si udělala seznam vybavení domácnosti a napsala k jednotlivým položkám ceny. Tohle všechno ovlivní cenu sjednaného pojištění.

 

Jak je možné ovlivnit výši ceny pojištění?

Cenu pojištění může pozitivně ovlivnit některý z bezpečnostních prvků, jako je např. bezpečnostní zámek, případně bezpečnostní dveře, alarm atd. V takovémto případě je poskytnuta sleva na pojištění domácnosti.

Mé doporučení je, pokud je nainstalovaný alarm, je třeba jej používat. (smích)

 

Pokud již u Vás někdo sjednané pojištění má, nabízíte nějaké výhody, když si dotyčný chce sjednat i jiné pojištění?

Ano, máme propracovaný systém slev a novinkou je Allianz plus program.

 

Co doporučujete lidem, kteří ještě nemají sjednané pojištění? Jsou vůbec takové případy?

I v dnešní době, kdy je velice snadné získat veškeré informace, jsou některé nemovitosti i domácnosti nepojištěné. Doporučuji zajít na pobočku pojišťovny, sdělit svou představu nebo své obavy a ujistit se, že můj dům či můj byt je pojištěn tak, jak potřebuji.

 

Zaujala vás slova Lenky Kadaníkové? Nemáte ještě sjednané pojištění? Nevadí, kontakty získáte na tomto odkaze. Ručíme za profesionální a velice přátelský přístup. 

 

Nezapomeňte se stát našimi fanoušky na  nebo  , kde pravidelně články a rady zveřejňujeme. Koupili nebo pronajali jste si byt/dům a něco vás trápí? Napište nám a my vám poradíme formou článku, který uveřejníme na webu.

 

Podobné články

Koupě nemovitosti a hypotéka

Jak jednoduše zútulnit bydlení?

Jak je to s trvalým bydlištěm v pronajatém bytě?

I vy pronajímáte nebo prodáváte byt? Zjistěte více o PENB!